• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size


Zbiórki gromady odbywają się w poniedziałki, w godz. 16.00 -17.30,
w Szkole Podstawowej nr 139 w Łodzi, przy ul. Giewont 28. Posiadamy własną zuchówkę, którą dzielimy z 25 Łódzką Drużyną Harcerską "Giewont III". Działamy przy hufcu Łódź - Widzew. Zaczynając od pomarańczowych "Czaromogów", poprzez żółto-zielonych "Odkrywców Zaginionych Planet", aż do zielono-czarnych "Czaromagów". W październiku 2006, dh Michał "Misiek" Adamiak wraz dh. Aleksandrą Wietechą reaktywowali 25 GZ. Urodziny gromady obchodzimy 27 listopada. Po około 4 miesięcznej pracy we dwoje, do kadry dołączyła dh. Ola Jakubiec. Przeżywaliśmy mnóstwo przygód! m.in. poznaliśmy przepis na Gumijagody, zostaliśmy pasowani na rycerzy, wraz z pomocą sławnego reżysera z Hollywood stworzyliśmy dwa przedstawienia. W kwietniu kadra gromady powiększyła się o dh. Paulę Majewską. Na zakończeniu roku harcerskiego otrzymaliśmy tytuł najlepszej gromady! :-) Podczas kolonii (2008) w Jarosławcu, razem z 21 GZ, nastąpiła jedna z większych zmian - drużynową 25 GZ została dh. Ola Jakubiec. Dh Michał i dh. Ola Wietecha zawsze będą uważani za przyjaciół naszej gromady! :-) Od  września 2008 też dużo działo się -  m. in. tropiliśmy tajemnicę, odwiedził nas Shrek, uratowaliśmy księżniczkę Fionę, pomogliśmy strażnikowi muzeum odzyskać skradzione eksponaty, poznaliśmy starożytne 7 cudów świata. W maju pożegnaliśmy się z dh. Paulą, a kolonię 2009 spędziliśmy w Świętouściu, również z 21 GZ. Rok harcerski 2009/2010 rozpoczęliśmy biwakiem w Wiączyniu Dolnym, z 21 GZ. "Zły Ktoś" pomieszał wszystkie bajki Disney'a, udało nam się je uporządkować i otrzymaliśmy tytuł "Obrońców Disneylandii". Do kadry dołączyły dwie nowe druhny - Karolina Wencwel i Martyna Woźniak. Wspólnie przeżywaliśmy przygody Harrego Pottera, zostaliśmy zuchowymi lekarzami, sprawdzaliśmy się jako policjanci, a nawet podróżowaliśmy po Egipcie! Wybraliśmy się też na Rajd Łosia w Skierniewicach - zajęliśmy trzecie miejsce :) ! Letnia przygoda z Panem Kleksem trwała w Jarosławcu. Była to nasza pierwsza samodzielna kolonia zuchowa! Druhna Ola złożyła zobowiązanie instruktorskie. Kolejny rok równa się kolejne przygody! Udało nam się zdobyć Dziki Zachód, robiliśmy kulinarne eksperymenty, podbiliśmy łagiewnicką scenę muzyczną, pomagaliśmy zwierzakom i uczyliśmy się tańczyć. Podczas wakacji pojechaliśmy na biwak pięciodniowy do Zarzęcina, gdzie zniszczyliśmy klątwę Czarnej Perły! Musieliśmy pożegnać ukochaną druhnę Karolinę. Zdobyliśmy tytuł najlepszej gromady 2010/2011! Na przełomie lutego odbyło się przekazanie Gromady, druhna Martyna  mianowana została na funkcję drużynowej. W połowie roku do kadry dołączyła druhna Gosia i druh Piotrek. Wraz z nimi odkrywaliśmy tajemnice świata i potężne moce żywiołów, podążaliśmy śladami dzielnego Robin Hood'a, jako mali detektywi, rozwiązywaliśmy zagadki - których nikt przed nami nie mógł rozwiązać, a dzięki sprawności archeologa dowiedzieliśmy się nieco o starożytnych i współczesnych odkryciach. Podczas indiańskiej kolonii zuchowej "Colapi" w Jarosławcu, nastąpiła długo oczekiwana chwila. Druhna Gosia i druh Piotrek oficjalnie mianowani zostali na przybocznych naszej gromady.  Z początkiem roku 2013 dołączyła do Nas druhna Agata. Druhna Gosia i Druh Piotrek założyli własną Gromadę :) W roku szkolnym 2012/13 podążaliśmy śladami dzielnego Robin Hood'a, szukaliśmy skarbów razem z Archeologiem, pod okiem mistrza sztuk plastycznych tworzyliśmy pierwsze dzieła. Rok naszych zmagań zwieńczyliśmy Kolonią Zuchową w Jarosławcu o tematyce "Smerf Jaskiniowiec". Tak oto, ustalił się skład, który podbijać będzie zuchowy świat ;)!