Komentowanie

Na naszej stronie od dzisiaj można pisać komentarze! : ) Zachęcamy do tego. Piszcie, czy podobało się Wam, co mogłybyśmy zmienić albo czy po prostu będziecie. Chętnie będziemy czytać i pisać razem z Wami: ) Życzymy miłego wieczoru!

 

Bal zuchowy

Co? Bal zuchowy - dużo muzyki, zabawy i jedzenia
Kiedy? W najbliższą sobotę (23.10.10)
Gdzie? W budynku Hufca ZHP Łódź-Widzew, al. Piłsudskiego 159
Jaki strój? Postać z bajek Disney'a
Koszt? 7 zł (bilet mpk, jedzenie, materiały programowe)
Będzie to impreza przeznaczona dla wszystkich gromad należących do naszego hufca. Każdy zobowiązany jest do przyjścia w przebraniu. Trzeba mieć buty na zmianę. Spotykamy się przy skrzyżowaniu ulic Telefoniczna-Krokusowa o godz. 14:50. Powrót pod szkołę ok. 20:00. Zapraszamy, zapowiada się dobra zabawa : ) !

 

Przekazanie

Mamy przyjemność poinformować, że od dzisiaj Adrian Lisowski, Eryk Gałkiewicz i Karol Sobański są harcerzami 25 Łódzkiej Drużyny Harcerskiej "Giewont III". Gratulujemy i życzymy powodzenia! : )

 

Liczba gości

: )

 

 

Piątek i Sobota

C.O.Ś.
W piątek spotykamy się o 15.50 przed szkołą w mundurach. Wszystkie zuchy są mile widziane. Odbędzie się małe "C.O.Ś." z 25 ŁDH: ) całość potrwa ok. 40 minut.

Ranczo
W sobotę natomiast spotykamy się o 9.50 przy skrzyżowaniu ulic Telefonicza-Krokusowa i udajemy się z odwiedzinami do koni: ) Będzie można pojeździć, poczesać, pokarmić, dowiedzieć się istotnych informacji itp. Koszt to 10 zł (wejście + bilet mpk). Ubieramy się ciepło i zakładamy chusty gromady. Nie potrafimy przewidzieć ile to dokładnie potrwa. Na 13:00 powinniśmy być już pod szkołą. Będziemy do państwa wysyłać na bieżąco smsy. Tutaj pojawia się prośba do dzieci, które niedawno do nas dołączyły - przynieście karteczki z nr telefonu komórkowego Waszego rodzica. Do zobaczenia!: )

 

Po biwaku

Kurowice1 - wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie łódzkim wschodnim, w gminie Brójce. [...] W Kurowicach znajdują się kościół, szkoła podstawowa, Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej Polski, biblioteki, sklepy i bary. Gimnazjum posiada boisko do piłki nożnej i siatkowej, kort i halę sportową. Źródło - Wikipedia.

Kurowice2 - wieś położona pod Łodzią, gdzie odbył się ostatni biwak 25 GZ. Na miejsce wyjazdu zuchy dotarły Januarem, z którego aż wypadały nasze plecaki; ) Na miejscu dzielne zuchy (Adam i Adrian) samodzielnie napompowały dmuchany materac! To właśnie dmuchany materac był powodem nieporozumień w kadrze - na sześć osób mogły spać na nim tylko dwie :P Wielkie poszukiwanie siekiery i drewna do ogniska zakończyło się niestety niepowodzeniem. Nasze miejsce ogniskowe przybrało postać altanki rozświetlonej świeczkami obok, której stał grill. Wszyscy zjedli kiełbaski i kilka kromek pieczonego chleba popijając gorącą herbatą. Dowiedzieliśmy się, że druhna Martyna kocha ketchup! Ten wieczór umiliły nam jeszcze śpiewanki. Po powrocie do naszej pięknej szkoły zuchy umyły się i przebrały w piżamy, a następnie rozpoczął się seans filmowy. Tej nocy kadra rzetelnie przygotowywała się do zajęć, które miały odbyć się następnego dnia; ) Druhna Ola wygrała, aż cztery razy z rzędu w Twistera, a druhna Martyna próbowała wygrać w Jungle Speeda:D nawet druh Kuba sprawdzał się jako herbaciarz. Następnego dnia miłą śniadaniową niespodzianką były Danio: ) Druh Kuba ćwiczył z zuchami alarmy (zaczynając na mundurowym, przez syberyjski, kończąc na rynsztunkowym), a następnie uczył porządnej musztry. Podczas następnych zajęć bawiliśmy się z druhną Olą. Zabawę z przynoszeniem rzeczy wygrała Oliwka Laszczyk (nagroda - podwójny podwieczorek), Mistrzostwa Świata w Twisterze wygrała Weronika Kozdrój (nagroda - coś z automatu do 2 zł :P), a grę w Tabu wygrała grupa Weroniki Kozdrój (nagroda - wybór wieczornych filmów). Jeszcze raz gratulujemy : ) W czasie ciszy poobiedniej zuchy urządziły sobie sesję zdjęciową! Nawet z tak niezwykłym rekwizytem jak lustro; ) Dziękujemy druhnie Asi za pożyczenie aparatu. Podczas następnych zajęć zuchy mogły zapoznać się z przygodami Alicji z Krainy Czarów, próbowaliśmy obalić Królową Kier. Nagle.. uważni obserwatorzy mogli spostrzec bitwę ketchupową! Na kolacji zuchy wymyśliły nową plotkę; ) Wieczorem z druhem Krzyśkiem mogliśmy wykreować swoje postaci i wykurzyć z naszej Krainy Czarów tych złych. Klimatyczna mafia bardzo nam się podobała. Grupa Weroniki Kozdrój wybrała filmy na seans. W sobotę wszyscy zaspaliśmy godzinę, więc po śniadaniu rozpoczęło się wielkie sprzątanie. Następnie podsumowaliśmy biwak i druhna Asia zrobiła nam grupową sesję (tych zdjęć jest 47 ;D!). Zuchy zapakowały się do Januara, a kadra dalej zmagała z porządkami w szkole, które na prośbę p. Sekretarki trzeba było poprawiać 10 razy... Zdenerwowany czekaniem kierowca Januara przywiózł nas do Łodzi na planowaną godzinę; ] Akcja 'szukanie portfela druhny Jakubiec' zakończona pozytywnie; ) To był niezwykły biwak. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zuchom za obecność: ) oraz druhowi Krzysztofowi Jędrzejczakowi i druhnie Asi Wal za bycie opiekunami.

W naszej galerii możecie już znaleźć zdjęcia z biwaku w Kurowicach oraz z ostatniej zbiórki. Zapraszamy : ) !

 

Biwak 25 GZ

Co? Biwak 25 GZ
Kiedy?
8-10.10.2010
Gdzie?
Gimnazjum w Kurowicach
Koszt?
40 zł (wynajem szkoły, przejazd, pełne wyżywienie w tym gorący obiad, materiały programowe, pamiątka z biwaku)
Zgłoszenia?
Telefoniczne do 28.09.2010
Wpłaty?
Po zbiórce 29.09.2010
Wyjazd?
O godz. 17:50 z Ronda Inwalidów
Powrót?
Ok. 13:20 (Rondo Inwalidów)
Co bierzemy?
Ubrania na zmianę, w tym jedna ciepła bluza, kurtka, bielizna, buty na zmianę (zakryte) i buty do chodzenia na zewnątrz, przybory do mycia, ręcznik, kubek, naczynia do jedzenia, mundur, chusty, szczotkę do włosów, śpiwór, poduszkę, 2l picia niegazowanego, chusteczki, chusteczki mokre, ubrania do dziwnego przebrania. NIE zabieramy telefonów, sprzętów grających itp. Można dzwonić na numery telefonów osób z kadry w sobotę w godz. 14:30-16:00. Osoby, które nie mają jeszcze mundurów zabierają ze sobą zwykły czarny t-shirt.

Życzymy miłego weekendu: )

 

Ruszamy!


Podobają Wam się zmiany w wyglądzie strony? : )
Możecie również przeczytać nowe wyzwania Waszej kadry.
Zbiórki w tym roku będą odbywały się też w środy, ale w godz. 16:30-18:00. Na pierwszą zbiórkę zapraszamy już 29 września: )

 

Widowisko "Opowieść o stuletnim dębie"

Widowisko "Opowieść o stuletnim dębie" odbędzie się 3 września 2010 r. (piątek) w Klubie Wytwórnia TOYA STUDIOS,
ul. Łąkowa 29. Widowisko organizowane jest w ramach Święta Chorągwi Łódzkiej
(dla jednostek z całego Województwa Łódzkiego).

Widowisko zostanie zaprezentowane dwukrotnie:
- pierwszy spektakl o godz. 16.30
- drugi godz. 19.30

Spotkamy się w piątek o godz. 14:45 przy skrzyżowaniu ulic Telefoniczna-Krokusowa. Powrót ok. 19:00 (będziemy kontaktować się na bieżąco). Bilety są dla nas darmowe, pokrywamy tylko koszt grupowego biletu mpk - 2,5 zł od osoby.

Ponieważ jeszcze dzisiaj muszę wiedzieć ile biletów zarezerwować proszę o telefoniczne zgłoszenia do mnie.

IDZIEMY W PEŁNYM UMUNDUROWANIU : )

pwd. Aleksandra Jakubiec

 

Rozpoczęcie Roku HarcerskiegoPo wakacjach wreszcie nadchodzi czas na nasze pierwsze spotkanie: )

Chcemy zaprosić w imieniu organizatorów i Komendy Hufca na Rozpoczęcie Roku Harcerskiego 2010/2011 (1 września). Udamy się na drugą część imprezy. Będzie z nami jeszcze dh. Ewa Pągowska: ) Spotkamy się o 16.00 przy skrzyżowaniu ulic Telefoniczna-Krokusowa. Trzeba mieć ze sobą 2,5 zł na bilety mpk. Umundurowanie i kurtki obowiązkowe! Powrót przewidujemy ok. 19.00 pod szkołę. Zapraszamy!

 

Po kolonii zuchowej

O Akademii Pana Kleksa słyszał każdy, lecz nikt nie wiedział czy historia ta jest prawdziwa. Uczniem Pana Kleksa nie zostaje byle kto. My otrzymaliśmy własnoręcznie zrobione zaproszenia i mieliśmy zaszczyt wstąpienia do Akademii. Już pierwszego dnia zuchy miały możliwość poznania wielkiego uczonego, zapoznały się ze zwyczajami i zasadami panującymi w Akademii. Zdarzało się, że uczniowie nieco zapominali się i zasady zostały złamane. Nie można przejść obojętnie obok złamanej obietnicy. Tacy uczniowie musieli ponieść konsekwencje swoich zachowań. Ambroży Kleks każdego wieczoru wyróżniał też dwa zuchy - pozytywnie i negatywnie. Wyróżnieni otrzymywali krawaty. Dobry krawat był elegancki, zły - żółty w zielone grochy. Wszyscy w Jarosławcu wiedzieli co oznaczają te krawaty. Wielki uczony nagradzał również każdego zucha indywidualnie przyznając kolorowe piegi. Na uczniów Akademii czekały niezwykłe lekcje, których nie ma w normalnych szkołach - Technologia Słomkonitryczna, Geografia, Kleksografia i Słowologia. Szpak Mateusz opowiedział nam niesamowitą historię! Przez cały okres trwania kolonii szukaliśmy odpowiedniego guzika do czapki Bogdyhanów. Wraz z Ambrożym odwiedziliśmy Fabrykę Dziur i Dziurek, Psie Niebo, Abecję, Bajdocję, Przylądek Aptekarski. Wzięliśmy udział w "Mafii" - każdy zuch musiał stworzyć swoją postać, począwszy od wyglądu, a skończywszy na cechach charakteru. Niektóre postacie były złe i zagrażały dobru miasta. Musieliśmy wytropić intruzów. Chodziliśmy też na plażę, kąpaliśmy się w morzu. Raz nawet przy zachodzie słońca! Zorganizowane zostały przez kleksowej sławy instruktorów warsztaty taneczne z techniki street jazzu i hip hopu, w ramach lekcji z Tupologii i Kolanistyki. Zostaliśmy zaproszeni na Festiwal Sztuk Wszelakich "Mam Talent" transmitowany na żywo przez telewizję WalTV. Program wygrała zuchenka Natalia Woźniak! Wygraliśmy Festiwal Piosenki Obozowej z piosenką "Kochaj mnie w rytmie reggae". Pan Kleks nie był niestety odpowiedzialny za pogodę. W czasie największych upałów zapraszał nas pod zimny zraszacz. Obietnicę Zucha Ochoczego złożyła Weronika Kozdrój, a Obietnice Zucha Krystian Wygonowski, Karolina Krzciuk i Oliwia Laszczyk. Druhna Ola również weszła na następny szczebel harcerskiej drabiny - złożyła Zobowiązanie Instruktorskie. Każdy zuch otrzymał dyplom ukończenia Akademii, sprawność i śliczną plakietkę. Pod koniec okazało się, że brakującym guzikiem jest guzik z plakietki druhny Martyny! Uczniowie wrócili do Łodzi bogatsi o nowe doświadczenia, wiedzę, przyjaciół. Zuchowa letnia przygoda dobiegła końca.

W galerii są już zdjęcia : )

 

 

 

Po Rajdzie Łosia

25 GZ podczas VIII Harcerskiego Turystycznego Rajdu Łosia organizowanego przez Hufiec Skierniewice zajęła 3cie miejsce! Jesteśmy z Was bardzo dumni: )


W galerii można już zobaczyć zdjęcia. Pod koniec tygodnia galeria powiększy się o zdjęcia druhny Martyny.

 

Zbiórka i zebranie

Jutro w godz. 16:15-17:00 odbędzie się zbiórka podsumowująca cały rok 2009/2010. Od 17:00 zapraszamy rodziców na zebranie w sprawie kolonii.

 

Nowe zdjęcia.

W galerii są już zdjęcia z imprezy etnograficznej, zapraszamy: )

 


Strona 9 z 12